Page Header
Category: 
Sort by: 

Robbins, Chris Principal
Ricks, Dana Assistant Principal
Flannery, Ted Assistant Principal
Tibbs, Kari Assistant Principal

Armstrong, Jessica Special Education, Multi-handicapped
Aufdemorte, John Counselor, 7th Grade
Badio, Jessical Team 8-2, Language Arts
Baker, Amy Team 7-2, Language Arts
Balaban, Monica Instructional Support
Ballard, Karen Instructional Support
Besch, Rebecca Team 7-4, Language Arts
Boohaker, Jeanne ESL/French
Bowden, Matt ISS Teacher
Bowling, Kelly Team 8-4, Science
Britt, Maya Team 8-3, Social Studies
Brooks, Paula Team 7-1, Language Arts
Byrd, Melanie Team 8-1 Science
Carey, Christopher Team 7-3, Language Arts
Carns, David Team 8-2, Math
Clark, Lincoln Team 7-4, Science
Clarkson, Kathy Team 6-1, Social Studies
Clevenger, Allison Team 8-4, Math
Coker, David Team 6-4, Language Arts
Cox, Terri Team 8-2, Science
Coyne, Jenny Team 8-1, Social Studies
DeLuca, Daniela Art
Drennen, Linda Instructional Support
Elliott, Rebecca Math Team Sponsor
Fry, Liz District Intervention Counselor
Gunter, Madison Team 8-1, Math
Haley, Lindsey Spanish Teacher
Hardekopf, Kathryn Team 7-2, Science
Hayn, Kelli Math Interventionist
Hewitt, Ginger Library Media Specialist
Hicks, Mindy Instructional Support
Hodge, Jef Team 6-2, Science
Hooks, Celia Registrar
Howard, Kathe Team 6-3, Science
Howell, Karen Team 8-3, Language Arts
Jolley, Jennifer Physical Education
Jordan, Daniel Physical Education
Lee, Brook Team 6-4, Math
Leonard, Ericka Counselor, 6th Grade
Lind, Tiffany Family and Consumer Sciences
Little, Ivey Team 8-1, Language Arts
Maner, Brian Physical Education
Mangina, Angela Computer Technology
Manley, Kelsey Team 6-3, Language Arts
Marino, Anthony Team 6-4, Science
Massengale, Chris Anne Team 6-2, Social Studies
McClellan, Scott Team 6-1, Language Arts
McClure, Heather Instructional Support
McKinley, Cameron Berry Middle School
Michael, Becky Team 6-3, Social Studies
Miller, Melissa Physical Education
Miller, Nancy Team 6-1, Math
Minor, Dianna Curriculum & Literacy Coach
Mullins, Bernadette Bookkeeper
Murphy, Michele Team 6-4, Social Studies
Nichols, Rachael Team 7-4, Math
Parker, Alison Team 8-4, Language Arts
Parker, Natalie Instructional Support
Pasqualini, Ellie Team 7-1, Science
Pearson, Linda Occupational Therapy/Assistive Technology
Peterson, Chris Team 6-1, Science
Potts, Grant Team 8-2, Social Studies
Rhodes, Elizabeth Team 7-2, Math / SPHS Colorguard Sponsor
Rice, Allison Team 7-1, Social Studies
Richardson, Jeff Instructional Technology Coach
Richardson, Kimberly Team 8-3, Science
Ritenour, Allyson Team 6-3, Math
Roberts, Janet Family and Consumer Sciences
Romero, Megan Spanish Teacher
Rowe, Dianne Drama Teacher
Rowe, Dianne
Russell, Angela Team 6-2, Language Arts
Sansbury, Sarah Team 7-4, Language Arts
Schneider, Jonathan Team 6-3, Language Arts
Shelnutt, Shane Physical Education
Slay, Alisha Team 8-3, Math
Smith, Rachel Choral Director
Smith, Richard Team 6-2, Math
Streeter, Darlene Physical Education
Strong, Russell Team 8-4, Social Studies
Swiderski, Jamie Team 7-3, Math
Swiderski, Jamie
Swiderski, Scott Team 7-4, Social Studies
Thomason, Neil Team 7-2, Social Studies
Ward, Haley Team 7-3, Social Studies
White, Rusty Physical Education
Whitt, Josh Team 7-1, Math
Wilson, Brian Band Director
Wingard, Brooke Team 7-3, Science

Buckner, Rhonda Instructional Support Aide
Datema, Jared Instructional Support Aide
Ferrell, Kelly School Nurse
Hartwiger, Kathryn Counselor, 8th Grade
Johnson, Lonise Child Nutrition Program Manager
Mitchell, Hailey
Mizzell, Jamie Instructional Support Aide
Nelson, Angela Main Office Secretary / Attendance
Roth, Kim Media Center Aide
Stainback, Fran Secretary